Ignorancja i zapomnienie, czyli dlaczego niczego nie wolno zapominać

Ignorancja i zapomnienie, czyli dlaczego niczego nie wolno zapominać

Każda partia polityczna dąży do własnej kontrolowanej samozagłady, ponieważ pozwala jej to, na rozsądne złodziejstwo i powrót na szczyt dzięki błędom konkurencji, i spektakularnym upadkom partii alternatywnych, czyniących wszystko, aby stary złodziej był lepszym rozwiązaniem od rozwiązań tymczasowych, niepewnych i chaotycznych.

img_5098

Wystarczyło wam 2 lata obojętności i ignorancji, sztucznego podziału aby PiS i Nowoczesna wyciągnęły przebudowane PO z dołu niełaski na szczytu kontroli społecznej.

Jeśli jeszcze o tym nie wiecie, to najemnicy z agencji badawczych i ośrodków badań opinii publicznej, już was odpowiednio nakierują na właściwy wybór, za pomocą dezinformacji, manipulacji, propagandy i poprawności politycznej.

( Jak ? Po prostu tak : https://manipulanci.wordpress.com )

Zapominacie bardzo szybko o kolejnych aferach i przekrętach, wierząc w ideologiczny obowiązek obywatelski, siłę sitwy i lepszy start kariery zawodowej, dzięki odpowiednio oddanym głosom na swoich panów.

Głupota, obłuda, fanatyzm i wiara w iluzje wiecznej władzy hierarchii …

Zapomnieliście już :

https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2017/01/14/jak-to-bracia-dewianci-polske-rozkradali/

https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2014/12/02/urzednicza-sitwa-platformy-obywatelskiej-oraz-prawa-i-sprawiedliwosci-cz-1/

https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2014/12/02/urzednicza-sitwa-platformy-obywatelskiej-prawa-sprawiedliwosci-cz-2/

https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2014/02/16/pis-bnb-srodka-struktura-czerwonego-gniazda/

Agent GRU, w drodze do teki premiera

Grzegorz Schetyna, pełnił w latach 1991/92, stanowisko wicewojewody dolnośląskiego.

Opdpowidał m.in. za sprawy mienia przejmowanego od Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej.

Był to gigantyczny majątek:

W 1989 roku, infrastruktura PGWAR obejmowała następujące obiekty:

-) kompleksy – 382,

-) budynki dzierżawione – 3597,

-) budynki i obiekty wybudowane – 3423,

-) lotniska – 13 w tym 8 z drogami startowymi betonowymi (Kluczewo, Krzywa, Chojna, Szprotawa, Brzeg, Żagań, Bagicz, Legnica), 5 z drogami startowymi trawiastymi (Dębica, Oława, Brochocin, Namysłów, Wschowa), w tym jedno z nich w budowie – Wschowa, poligon lotniczy (Przemków Płn.)

-) 5 poligonów lądowych (Borne Sulinowo – 17 745 ha, Świętoszów – 15 821 ha, Trzebień – Przemkow Płd., Dobrowo, Świnoujście).

Grupa zajmowała obszar 70579,6893 ha, w tym :

-) 563 ha gruntów ornych,

-) 5 tys. ha łąk i pastwisk,

-) 35 tys. ha nieużytków,

-) 63 ha wód lądowych,

-) 1500 ha innych terenów,

-) 23 bocznice kolejowe o łącznej długości torów 64 205 m (Brzeg Lotnisko, Wrocław Zach., Wrocław Pracze, Wrocław Różanka, Oława, Krzywa, Nowa Wieś Legnicka, Legnica Cukrownia, Legnica Elewator, Raszówka, Legnica magazyn 212, Trzebień-Karczmarka, Duninów, Toruń, Żagan Stara Kopernia, Jankowa Żagańska, Szprotawa, Kęszyca Kursko, Chojna, Kluczewo, Kluczewo Warnica, Szczecinek, Borne Sulinowo, Bagicz),

-) 11 nabrzeży portowych o długości 1785 m w tym umocnionych 1550 m, basenów portowych 118 108 m², magazynów portowych 7707 m² – wszystko w Świnoujściu.

Grzegorz Schetyna wielokrotnie spotykała się w Legnicy z generałem Wiktorem Dubyninem, szefem PGAWAR.

W Legnicy była również komórka sowieckiego wywiadu wojskowego GRU, której oficerowie uczestniczyli w zakrapianych spotkaniach z wyżej wymienionym wicewojewodą.

Jeden z owych oficerów GRU wydzwaniał i utrzymywał bliskie, osobiste kontakty z Schetyną.

WSI ( Śląski Okręg Wojskowy) prowadziło monitorowanie tego procesu, nie wyciągając żadnych rozsądnych przemyśleń.

img_5099

Celowo, czy przez przypadek … ?!

Grzegorz Schetyna, był przedmiotem badań typowniczych (typowanie kandydata do werbunku), oficerów GRU.

Przekonują o tym notatki służbowe wykonane przez agenta GRU, których oryginały znalazły się w Centrali Zarządu II.

Był to czas gdy GRU za pomocą Komorowskiego, całkowicie infiltrowało MON i WSI, tak jak dziś robi to NATO za pomocą Macierewicza i podległych mu idiotów rozbrajających polskiej wojsko, w czasie inwazji wojsk amerykańskich.

Jakaś zbieżność … ? Raczej tylko jedna rozbieżność w 1939 roku, Polacy nie chcieli ulec germanizacji, podczas gdy dziś przeciętny imbecyl sam się demoralizuje w amerykańskim stylu …

Dziś nikt już nie patrzy na działania Braci Kaczyńskich (https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2017/01/14/jak-to-bracia-dewianci-polske-rozkradali/), Macierewicza (syjonista, międzynarodowy szpieg, szarlatan i kłamca, którego rodzice byli agentami CIA, a jego żona Hanna Natora – Macierwicz była agentem SB i źrodłem ważnych informacji SB (I / 12367)), Kwaśniewskiego (https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2012/02/22/czy-kwasniewski-stoltzman-ebook/), czy Komorowskiego (https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2014/02/17/bronislaw-komorowski-vel-szczynukowicz-archiwa-ipn/) i Schetyny, nieważne jak wielkie afery ich dotyczyły, ile pieniędzy zostało ukradzionych i ilu ludzi zostało zabitych lub popełniono tak zwane „samobójstwa” …

https://archiwaipnpolska.wordpress.com/2017/01/14/szpiedzy-gru-i-kgb/

Abyście nie zapomnieli, czym jest dobra (chwilowa) zmiana :

Kto kogo nienawidzi, czyli historia wyjścia z jednego łona …

Kiedy mówimy o przekrętach partii PC (obecnie PiS), natychmiast z ust fanatyków PiSu, pada komunikat o odgrzewanych kotletach:

„Gdyby coś było, to rządy SLD i ich wściekłe ataki zniszczyłyby braci Kaczyńskich.”

Czyżby ?!

Czy partii SLD, wściekłe rządy PiS udowodniły kiedykolwiek, cokolwiek?

A może PiS rozliczył PO, a może PO rozliczyło PiS, a może PiS i PO rozliczyło PZPR … ?!

Dzieci czerwonej matki rządzą razem, dla siebie przeciw obywatelem, tak było, tak jest i oby tak nie było …

Ale wracając do tematu …

Gdzie są afery postkomunistów, które miały lawiną się sypać?

Suche fakty, sami zdecydujecie, czy PiS może być jakąkolwiek alternatywą dla aferzystów z PO, czy wszystko wychodzi z założenia ręka rękę myje, teza + antyteza = synteza …

IMG_5101.JPG

Cuda

Najpierw powstała partia PC, narodziła się dzień przed słynną wojną na górze i miała stanowić zaplecze polityczne dla Lecha Wałęsy, Sygnatariuszem partii PC, była partia liberałów – KLD (obecnie PO), której dziś Kaczyński ponoć tak strasznie nienawidzi.

Kaczyński wręcz błagał Tuska i Bieleckiego, żeby dołączyli do PC.

KLD jednak wycofała się w ostatniej chwili. Od tego momentu zaczyna się seria dziwnych interesów braci Kaczyńskich.

I .

Spółka `Telegraf’

W 1990 roku, parę miesięcy po tym jak powstała PC, powstaje spółka Telegraf.

W radzie nadzorczej tej spółki zasiadają Jarosław i Lech Kaczyńscy, Maciej Zalewski, Andrzej Urbański, Krzysztof Czabański.

Spółka miała ambitne cele, lotniska, telewizje, stacje benzynowe, wydawnictwa.

Kasę `Telegrafu’, zasilało wiele podmiotów, głownie państwowe:

Państwowy Bank Przemysłowo – Handlowy ofiarował 11miliardów starych złotych, państwowy Budimex wykupił udziały za 9 miliardów złotych.

15 miliardów kredytu wziął „Telegraf” z państwowego Kredyt Banku , z Banku Rozwoju Energetyki 18 miliardów złotych.

Baksik i Gąsiorowski twierdzą, że Art-B, przekazała spółce 57 miliardów złotych. (starych).

Spółkę Telegraf podejrzewano o udział w aferze FOZZ, jakieś niejasne kontakty z dziwnym biznesmenem Pineiro i parę innych dziwnych kontaktów.

Co się stało ze spółką `Telegraf’? Spółka padła w niejasnych okolicznościach.

II .

Fundacja prasowa Solidarność.

Założona przez Kaczyńskich, uwłaszczona na majątku RSW Prasa Ksiązka Ruch, przejęła, 13 maja 1991 roku, praktycznie bez przetargu „Express Wieczorny”.

Parę lat później `Express wieczorny’ sprzedała, za 26 miliardów złotych, plus 9,1 miliarda, co stanowiło zwrot pożyczki zaciągniętej przez Jarosława Kaczyńskiego w 1991 roku, na potrzeby kampanii wyborczej PC, Fundacja Kaczyńskiego, kupiła następna gazetę i dwie drukarnie, ponieważ podobnie jak w przypadku Telegrafu dostała od Banku Przemysłowo-Handlowego 1,2 miliarda złotych (starych).

W budynkach, które fundacja otrzymała od skarbu państwa na wieczyste użytkowanie, swoją siedzibę miał właśnie Bank BPH, który za dzierżawę zapłacił 39,4 miliarda.

Patronat BPH, nie był bezinteresowny. Nie kto inny, jak minister Siwek, członek PC, w kancelarii Wałęsy, za czasów gdy Kaczyńscy byli tam szefami, naciskał na ówczesnego prezesa NBP Wójtowicza, aby BPH został sprywatyzowany w pierwszej kolejności.

Fundacja Prasowa Solidarność spłodziła wiele dziwnych spółek, znaną spółkę `Srebrna, ale też mniej znane, chociaż bardzo osobliwe przedsięwzięcie:

III .

Towarzystwo Cargo Modlin

Ten twór z Warszawską Fundacją Rozwoju Regionalnego, Fundacją Kultury w Wojsku Art-Woj oraz Fundacją Pilotów i Spadochroniarzy Gloria Victis Aeronautis, miał zbudować port lotniczy, na przejętym bezpłatnie od wojska terenie lotniska.

Kaczyńskiemu i tym razem biznes się posypał, pokłócił się z Wałęsą i stracił wpływy, wypadł z gry.

IV .

Spółka Srebrna

To coś działa do dziś i zawiadują tym ludzie PiS, którzy wynajmują budynki partii PiS, te same, które zostały przekazane Fundacji Prasowej Solidarność i te same, które Fundacja wynajmowała BPH.

W spółce zasiadali działacze PiS, tacy jak towarzysz, członek PZPR Jasiński i pan Lipiński jako prezes, ten od taśm Renaty Beger.

Srebrna wygenerowała kolejne szemrane podmioty jednym z nich jest założona przez Kaczyńskiego i Dorna Fundacja Nowe Państwo, to coś z kolei wygenerowało `Srebrną media’.

Obecny schemat powiązań spółek i różnego rodzaju fundacji stworzonych i kierowanych przez ludzi PC lub PiS, jest nie do prześledzenia dla niejednego eksperta, a co dopiero dla przeciętnego „Kowalskiego”, Sprzyja to wszystko i może mieć na celu tylko jedno: ukrycie i zakamuflowanie różnego rodzaju „szemranych interesów”,z których to w sposób nielegalny może być finansowana działalność polityczna PiS-u.

Widać to doskonale na przykładzie powiązań „Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego”(źródło: Krajowy Rejestr Sądowy / Organizacje):

img_5097

Instytut im. Lecha Kaczynskiego

Tak sobie chłopaki z PC żyły, uwłaszczały, kombinowały, część z nich siedziała, a co działo się z nimi później?

1) Maciej Zalewski, zostaje w 2002 roku, skazany za wymuszanie łapówkę od prezesów ART. B.

Z więzienia wypuścił go… przyjaciel z PC, Lech Kaczyński. w 2005 tuż po wygranych wyborach

2) Adam Glapiński, działacz PC, powiązany z `Telegrafem’, bliski znajomy Dochnala, Gdy Głapiński był ministrem w rządzie Olszewskiego, Żemek (główny bohater afery FOZZ) był przez niego wysuwany jako kandydat na wiceszefa NBP.

Adam Glapiński, minister w rządzie Krzysztofa Bieleckiego, minister w rządzie Olszewskiego, zasłynął na początku lat 90 kilkoma patologicznymi decyzjami:

a) wprowadzenie koncesji na import paliw, które zapoczątkowały serie afer paliwowych i wyrwały z budżetu państwa wiele miliardów złotych.

b) tak zwane `ustawy Glapińskiego’, pozwoliły oddać za bezcen spółkom developerskim działki budowlane co w ułamku sekundy doprowadziło do powstania kolejnych lewych fortun.

3) Niezwykle dziwne jest to, że aferę FOZZ zamknęli, po wielu latach dwaj ludzie.

Był to sędzia Kryże, który wręcz brawurowo prowadził sprawę i prokurator, Kaczmarek.

Obaj panowie mimo beznadziejnej, PZPR-owskiej przeszłości, zwłaszcza Kryże, dostają od Jarosława Kaczyńskiego ministerialne stołki.

4) Andrzej Urbański, członek KLD Donalda Tuska, wylatuje z kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, po artykule ukazującym jego powiązania z baronem SLD Nawratem.

Spółka panów: Nawrata i Urbańskiego była na tapecie prokuratury.

Po kilku tygodniach Urbański po cichu zostaje zatrudniony w kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego, a następnie już w świetle kamer zostaje szefem TVP i członkiem kolegium IPN. Sprawa wspólnych interesów z Nawratem do dziś nie została wyjaśniona.

5) Czabański jak wszyscy wiemy członek PZPR, zostaje prezesem Polskiego Radia.

6) Adam Lipiński – członek PC, to ten pan, który spędzał wieczory w pokoju posłanki Beger i wspólnie z posłanką ustał warunki umieszczenia Beger w strukturach władzy, umorzenia toczących się procesów posłanki Renaty i miejsca na listach PiS dla szwagra.

Jarosław Kaczyński wytłumaczył te procedury korupcji politycznej jako normalne w PiS negocjacje polityczne.

Co ciekawe poseł Lipiński, był szefem komisji etyki poselskiej, która ukarała posłankę Beger i uniewinniła posła Lipińskiego.

7) Krzysztof Putra – członek PC, jeden z najbardziej zatwardziałych ścigaczy’ układu, podejrzewany o poświadczenie nieprawdy, w głośnej sprawie oczyszczalni ścieków, sprawa nie rozwiązana oczywiście

8) Krzysztof Tchórzewski – członek PC, zawód dyrektor i państwowy urzędnik, nieprzerwanie od początku lat dziewięćdziesiątych utrzymywany przez podatnika. Wojewoda Siedlecki, członek zarządu PKP, prezes państwowej spółki Inter-Poligrafia, dyrektor spółki `Srebrna’, tej samej co finansowała PC. Sekretarz w kancelarii Buzka.

9) Czesław Sobierajski – członek i poseł PC forsujący ustawę w sprawie górniczych odpraw w kwocie 39 tys.. To pan poseł został beneficjentem tej ustawy, mimo że od 9 lat przebywał na bezpłatnym urlopie.

10) Teresa Liszcz, jedna z tych szczęśliwców z PC, którzy dostali posadkę u Wałęsy, była w kancelarii Lecha sekretarzem stanu, potem Lech Kaczyński wciągnął ją do NIK, w AWS miała posadkę kolejnego doradcy, w końcu PiS wybrał ją jako bezpartyjnego członka Trybunału Stanu.

img_5096

Jeśli dołożymy do tego jeszcze kilka mniejszych lub większych afer z udziałem polityków PiS już za czasów IVRP:

1) – Minister Tomasz Lipiec (PiS) jako szef szajki gangsterów. Grupa urzędników wyłudzała haracze, od których odprowadzała sowite działki dla ministra sportu Tomasza Lipca. Ten zatrudniał w resorcie zaufanych ludzi i rozbudowywał szajkę, która załatwiała mu łapówki

2) – Afera oddłużeniowa. Jedną z mnóstwa mniejszych afer PiSu było umorzenie długów PC przez PiSowskiego ministra skarbu Jasińskiego (dawniej PZPR) już po przegranych przez PiS wyborach

3) – Tadeusz Skorupa (PiS), próbował wymusić od biznesmena, Macieja Króla z miejscowości Podczerwone, teren pod budowę elektrowni wiatrowej. Został przez niego nagrany

4) – Jacek Kurski, skazany wielokrotnie za pomawianie i oczernianie ludzi ”kupił” rządową leśniczówkę wartą ponad 270 tys za 20 tys. Do leśniczówki należy 60 h lasu.. Wyrzucony z LPR za fałszowanie list wyborczych na Pomorzu.

5) – Afera szpitalna. W 2007 roku ustawę o komornikach przyjęła komisja „Solidarne Państwo” składająca się z przedstawicieli PiS, Samoobrony i LPR.

Z projektu ustawy przygotowanej w resorcie Zbigniewa Ziobry, zniknął zapis korzystny dla szpitali, ograniczający zarobki komorników pobierających do 15% z przysądzonej sumy długu! Od momentu wejścia ustawy w życie komornicy zarabiali fortuny na długach szpitali. Wiadomo, że prawnicy Lecha K. z Wybrzeża z kancelarii Greenhouse handlowali długami setek szpitali o wartości dziesiątek milionów złotych. Za długi zapłacili podatnicy.

Można by tak jeszcze długo ale dla naświetlenia sytuacji tyle wystarczy.

Podsumowując: Przez partie Jarosława Kaczyńskiego przewijali się: skazani prawomocnymi wyrokami, ministrowie podejrzewani o defraudacje publicznych i społecznych pieniędzy, posłowie korumpujący innych posłów, dawnych liberałów, znajomych Dochnala i podejrzanych o lewe interesy z baronem SLD Nawratem.

Większość z tych ludzi pełniła eksponowane i prominentne stanowiska w IVRP, z nadania Jarosława, bądź Lecha Kaczyńskiego.

Przepraszam bardzo ale jeśli to ma być alternatywa dla złodziei, aferzystów i różnego rodzaju kombinatorów z PO, to ja dziękuję za takie „mniejsze zło”.

Liczba afer zależna od czasu spędzonego przy korycie, ale służby wywiadowcze, tajne bractwa i struktury partyjne tworzą razem nietykalne układy mafijne, które można zniszczyć tylko poprzez samostanowienie narodu, senat społeczny i wybór rządu kontraktowego przy wysiedleniu wszystkich aferzystów, którzy z własnych kieszeni muszą naprawić straty państwa i narodu polskiego.

Liga Świata
Archiwa Instytutu Prawdy Narodowej
Samostanowienie i Samoograniczenie